Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Co je nového

11.3.2011 Tak už mi tu zbývá jen kozel Garai a Vicky, oba prodaní, jen čekají na odvoz do nového domova. Takže celá 7letá historie mého chovu se tímto uzavírá. Všichni věrní fanoušci, kteří sledovali můj osud, ať už čistě jen kvůli kozenkám nebo možná i kvůli mé osobě, najdou pokračování mého příběhu na www.konici-dubnice.wbs.cz nebo na Facebooku pod jménem mým nebo na stránce Koníci Dubnice.

Pro ty které zajímají novinky z mého osobního boje, jsem definitivně zůstala sama v domě s hypotékou a dvěmi dětmi a mým zvěřincem. Boj to nebude lehký, ale nevzdám se. Všechny Vás moc zdravím, děkuji za Vaši přízeň a podporu v dobách nejtěžších a snad na mých koňských stránkách nebo na FB a nebo třeba možná i naživo se těším nashledanou!!!            

                                                                

 

17.12.2010 Tak chov je nakonec přeci jen zrušen. Prodávám posledního člena stáda - Garaie. Kdyby jste kdokoliv věděl o někom, kd by měl zájem, určitě se dohodneme na ceně.

4.6. Ještě jedna snaha o znovu vybudování chovu!!! Snažím se najít Zuzanu, kdo by jste o ní věděl, dejte mi prosím vědět!!! Moc děkuju!!!

2.6.  Tak končíme  , stav jaký momentálně je, je dlouhodobě neudržitelný, dlužím ještě na veterině, odškodnění asi nehrozí a já jsem momentálně ve velmi špatné finanční situaci!!! Stránky budu udržovat do doby, než zmizí poslední kozí člen rodiny, takže se ještě chvilku budeme potkávat. Kdo mi fandí a chce dále sledovat osud můj a mých zvířátek, nechť si mě vyhledá na Facebooku (dejte do zprávy třeba heslo buraci, ať vím, že jste to vy, lidičkové, kteří mě svými příspěvky dlouho drželi nad vodou), třeba se tam jednou budeme moci všichni zaradovat, až Vám oznámím, že se tyto stránky vyhrabou z hlubin internetu a že je tu nový začátek, doufám, že to nebude trvat moc dlouho. Moc se omlouvám všem fanouškům, že jsem to nakonec přeci jen vzdala, ale nevidím jinou možnost.  

Dnes jsem se rozhodla prodat Garaie - můj splněný sen,po kterém jsem dlouho toužila. Můj kozel z Německa. Ale je ho škoda, aby tu stál s jednou kozou neplodnou a 50% kříženkou. Je to mladý kozel se super původem, tak ať jde do světa a pomůže vybudovat stádečko zase někomu jinému. Je mi z toho hodně hodně ouzko!!! Stráááášně moc!!!

Co bude se zbytkem stádečka zatím nevím, jedna z holčiček půjde do Bílého Kostela, Burinka s Pájou možná zůstanou, uvidíme. A co s Vicky? Netuším.

18.4. Burinka dneska přivedla na svět dvě krásné holčičky. Tak aspoň trochu radosti do vší tý smůly.

   

 

 

Pokusím se ještě nějak chov obnovit, ale bude to těžké. Proto poprosím o pomoc kolegy chovatele, zda by někdo nebyl ochotný zapůjčit čistokrevnou kozu (vrátila bych s kůzletem po Garaiovi nebo bychom se nějak dohodli) nebo třeba darovat starší kozu na vyřazení, která by mohla ještě jedny kůzlata dát. Potřebuji se jen odrazit ode dna a to s jediným papírovým zvířetem a ještě k tomu s kozlem nezvládnu, Burinka jakožto kříženka mi v tom moc nepomůže a s Vicky už ani nepočítám.

20.3. Asi Vás všechny, moje věrné fanoušky, zklamu, ale rozhodla jsem se, že to vzdám. Už nemám síly dál bojovat - nebaví mě koukat, jak jsou zvířata nemocná, jak padají jako mouchy jedna za druhou, bojím se jít do stáje, co se zase bude dít. Je to pro mě šíleně stresující a hrozně ráda bych v chovu pokračovala nebo vrátila zpátky čas a ty zvířata z německa vůbec nevozila, ale bohužel to nejde. Není v mých finančních možnostech se sebrat a koupit nová zvířata. Je to hrůza. Včera začala marodit kristýna, tak si všichni dovedete představit, co to pro mě je - je to ta poslední kozenka z mého původního stáda.   Jen přemýšlím, co se zbytkem. Je tu vysokobřezí Burina ... Ale vzhledem k tomu, že bych nerada ohrozila nějaký další chov, zřejmě je naložím a odvezu buď na nucenou porážku nebo na veterinu k utracení. Mám ještě dohodnuté testy v německu, ale opravdu nevím co mám dělat.

 

 

8.3.2010 Možná poslední příspěvek, než se z toho všeho zblázním!!!

 

V sobotu uhynula Berta - je tu podezření, že se s importem z Německa dovezla jistá nemoc - až do potvrzení výsledků krve zatím nebudu psát podrobnosti. AŽ DO ODVOLÁNÍ RUŠÍM VEŠKERÉ PRODEJE A PŘIPOUŠTĚNÍ!!! Z DŮVODU OCHRANY OSTATNÍCH CHOVATELŮ A JEJICH ZVÍŘAT. Ihned jak se dozvím výsledky, podám bližší informace.

 

 

DRŽTE MI PROSÍM VŠICHNI PALCE!!!

 

 

15.1.2010 Tak tu máme nový rok s nulou na konci. Já si jen vroucně přeji, aby mě konečně opustila ta šílená smůla, která mě provází už téměř dva roky. A vám všem kolegům chovatelům, obdivovatelům těchto zvířátek a také všem mým fanouškům a i těm, co mi třeba také zrovna nepřejí, přeji v tom novém roce hodně štěstí, zdraví, spokojenosti, lásky a chovatelských úspěchů!!!!!!!!

Jinak k novinkám: Stádečko jsem letos zavírala až 18. prosince, s tím, že jsem si je nastěhovala přímo do domu, do stáje ke koníkům - mají tu prostorný kotec, teplo a hlavně já nemusím běhat 2x denně do kopce, vozit vodu a klepat se doma strachy, kdy se zase něco semele. Jsem trošku nervózní, protože jsem opravdu od té doby co přijel Garai (11.11.) neviděla, že by se některá z němek prskala. Jestli opět zůstanou jalové, zřejmě budu nucena chov zrušit. Bohužel s jednou plodnou kozou a kozlem už chov asi znovu nerozjedu a na nákup nových zvířat s mou finanční situací nemusím ani pomýšlet. Tak mi prosím držte palečky, snad už holky koněčně odrodí a zachrání můj chov, ketrý je momentálně z toho nádherného stáda, které jsem tu měla, úplně v troskách.

Jinak, ty z vás, které zajímá i co se děje kolem koníků - jukněte na koňské stránky: www.konici-dubnice.wbs.cz, snažím se je průběžně doplňovat, ale jsem dost časově vytížená.

 

3.11. Tak děvčata se flákají na pastvě, kůzlátka tu kozel opravdu žádná nezanechal - věčná škoda. Obě německé kozy dostaly tampony na vyvolání říje, tak snad konečně zabřeznou. Příští neděli jim přivezu domů Garaie.

14.9. Tak jsem nějak ani neměla chuť se hlásit - koncem července mi záhadně uhynul Ramses, nestačil ani zhubnout, nic. Večer dostal průjem a do rána umřel. Ani kůzlátko po sobě nezanechal a zřejmě nebude ani pohrobek. Jojo, když se nedaří, tak se nedaří a letos to u mě platí naprosto dokonale. Jsem z toho ještě dnes taková nějaká rozhozená. Navíc jsme museli po porodu utratit také Nairobi. To my to stádečko pěkně prořídlo.

 

Ale aby těch zlých zpráv nebylo tolik, tak se zvětšilo to koňské stádečko - přibyl pinďa Piškot a krásná slečna slezského norika Sabina. Za chvilku budu sem na stránky asi umísťovat záložku i pro koníky.

 

29.6. Tak neštěstí mě neopustilo ani letos: ve středu umřela zcela nečekaně a bez zjevné příčiny Donata - nevím, co to bylo. Zbyly po ní 2 holčičky, ale je jim už 6 týdnů a měly by to v pohodě zvládnout.

6.6. Na pastvě je klid, mrňata hezky rostou, Berta s Kristýnou se nějak podezřele kulatěj, tak uvidíme v srpnu, jak se kozel snažil.

31.5. Holky dostaly poslední varování od sousedů, upadl sloupek u ohrady a kozenky utekly ven, naštěstí jim ve vniknutí do záhonků bránil ještě jeden drát, tak to odnesly "jen" lísky.  Ale ještě jednou a máme po pasení , takže holky, ne že zase zdrhnete, nebo uvidíte!!!!!    Mám velikej mrazák, a skoro prázdnej!!!!  

18.5. Tak jsem nafotila konečně ty dvě malé potvůrky:

  

  

Shani                                                                                                                         Sagira

12.5. Celou dobu běhám každé dvě hodiny na pastvinu hlídat maminu a jen si dovolím odjet na brigádu, Donata si klidně porodí. No nic - mám dvě nádherné kozičky - Shani a Sagiru. Mají sice menší vadu - obě jsou bez lysinky, ale i tak jsou krásné. Sagira vážila 4,6 kg a Shani 3,6 kg.

11.5. Ve čtvrtek tu byl Ing. Konrád na bonitaci Donaty a Ramsese. Oba dostali ER, takže mám celé stádo kromě Kristýny v ER. SUPER!!!  

27.4. do naší rodiny přibyl nový člen - 17letý valach slezského norika Vašek. Získala jsem ho od původních majitelů na dožití, je to super koník (kvůli němu jsem malinko zanedbávala stránky - jsem z něj u vytržení). 

  

Jinak Donata pořád nic, ale čekáme to již opravdu kadým dnem.

19.4. Po velkých rodinných problémech jsem opět tady. V těhlech momentech jsem strááášně ráda, že to svoje krásné stádečko mám.

Dneska jsem všechny konečně vyhnala zvířata na pastvu. Holkám se k mému překvapení moc nechtělo, tak jsem se při převádění pořádně zapotila, hlavně první trojice měla snad zatažené ruční brzdy. Z chlapů jsem k nim nakonec zvolila Ramsese, stejně už většinu koz nakryl, tak je se stádem venku. Po okozlení je rozdělím a část dostane do parády Garai. Ten je momentálně u nevěsty u rodiny Ježkových, aby nebyl ve stáji sám.

10.4. Dnes odfrčela do nového domova Zuzana spolu s Jitkou. Vzhledem k tomu, že Ošklivka Zuzka (jak ji s láskou nazývají sousedé manželé Bobkovi) byla moje první burská koza, jsem její odjezd nesla s těžkým srdíčkem a bude mi moc chybět.   Ale se stádečkem je potřeba ještě trochu pracovat, tak nakonec došlo i na ni. Tak Zulu!!! Ať se ti v novém domově líbí a neudělej mi s Jituš ostudu!!! Hodně štěstíčka!!!    

Donata pořád nic, tak doufám, že se nerozhodne rodit přes svátky, kdy se s dětmi chystám k našim.  Ale hlídání je zajištěno, tak snad by to bylo v pohodě. I když ráda bych byla u toho, jako správný chovatel!

7.4. Už mi začíná noční hlídkování - Donata už má nalité vemeno a chystá se k porodu , vzhledem k tomu, že nevím, kdy byla připuštěná, chodím ji hlídat.

Berta také vypadá, že začíná pouštět vemínko, Zuzana se od 18.2. také už neprskala, ostatní holky (Nairobi, Jitka a Kristýna), co se prskaly po příjezdu Ramsese se ani jedna nepřeběhla, jediná Vicky - u té si nejsem ničím jistá. Tak uvidíme,co se nám narodí za letňátka.  

Už jsou připravené pastviny, tak zřejmě po velikonocích vyháníme!!! HURÁ!!!!  

27.3. Tak Garai už je bez sádry i bez fixačního obvazu a vypadá dobře, nohu ještě trochu šetří, ale normálně na ní stoupá a zatěžuje ji. Bude možná malinko kulhat, ale jinak bez problémů. Jen dost pohubl - zřejmě v důsledku stresu z bolestí a nějak předčasně mi vylínal. Lepší krmení a vitamínky to snad spraví.

Holky jsou v pořádku, Donata už nalévá, Berta vypadá, že taky, ale bude zřejmě dýl.

Opustí nás, zřejmě už příští týden, Jitka a s ní společně odjede i moje první burka a srdeční záležitost Zuzana, bohužel už se mi do chovu nehodí a hlavně Jitka je na ní dost fixovaná, tak nebude sama. Rozhodla jsem se včera s těžkým srdíčkem. Loučení bude asi těžké, ale život jde dál.

7.3. Konečně jsem se dostala k tomu, abych vyfotila nové přírůstky.

   

Moje holky jsou z kozla unešené - hned se prskala Vicky a Nairobi.

4.3. Dnes dorazila nová posila z Německa - 11měsíční kozlík linie RIMM a 5tiletá březí koza Donata. 

  

 Tady je o něco mladší - focený ještě v německu.

21.2. Garai se sádrou - už se pěkně otrkal a lítá jako  blázen.

 

18.2. Dneska se narodil další přírůstek - Burina porodila krásného kozlíka - 1. potomka po Garaiovi.

  

 

7.2. Byli jsme s kozlem na veterině - má sádru, ale co je hlavní - žere, pije a je docela čilej, tak snad to bude dobrý. Teda jestli to někdo dělá a přijde mi pod ruku, mám na krku vraždu!!!!!!!!!!!

6.2. Tak jsem večer našla Garaie v kotci se zlomenou nohou - no šok!!!

5.2. Nic zvláštního se neděje - Garai je teda absolutní zlatíčko hodný, Burina bude každým dnem rodit, jinak nic.

30.1. Jitka je na prodej!!! Když všechno dobře dopadne, přijedou ještě dvě kozenky z Německa. Jinak se nic neděje, Zuzana se sice kulatí, ale předevčírem se prskala.  Přeběhla se i Vicky, tak doufám, že aspoň Berta je březí.

22.1. Tak jsme dopadli úplně super - všichni dostali ER - Garai, Berta, Vicky i Jitka. Tak máme ve stádě, kromě miláčka Zuzany všechny kozeny v elitních třídách, jen Kristýna má Ea. SUPER!!! Jitka je na prodej - zájemce sice mám, ale pán nereaguje na zprávy.

19.1. Mosi je zatím ve stádě v pohodě, Kristýna sice nemá tolik mlíka, ale z flašky malej nechce, tak mu to asi stačí - no, nebudu ho zbytečně rozmazlovat, už tak je dost.

Zítra přijede ing. Konrád oklasifikovat němčoury a Jitku s Klárou, tak uvidíme, jak dopadneme.

16.1. Kristýna s Mosim se přestěhovali do chlíva k ostatním. Moc se jim nechtělo vylézt ze stáje do sněhu, ale nakonec šel mrňous hezky za maminkou a za chvilku jsem s nimi byla nahoře.

12.1. Tak menší obrat k lepšímu, snad první vlaštovička - kozel přestal kulhat a už se zase předvádí.

Holky nahoře jsou v pohodě, Zuzana nevypadá, že by ještě chtěla rodit, Berta se kulatí - tam jsem zvědavá, jestli si miminka přivezla z Německa nebo ne, zatím těžko říct, Vicky už se taky dělá bříško (tam už to bude zřejmě od Garaie), Nairobi ohlídám a znovu připustím stejně jako Jitku. A Burina ta by měla taky brzy rodit, ale nikdo neví kdy.

Kristýna se vzorně stará, malý už by mohl nahoru k ostatním, ale mám z toho strach. Uvidíme.

10.1. Konečně jsem se trochu vzpamatovala z předešlých katastrof - bohužel jsem 7.1. večer našla v kotci mrtvou Nandi - zlomený vaz. Nemůžu nepřemýšlet o cizím zavinění, jak u ní tak u Nubijky. Po třídenním se zmítáním mezi myšlenkami na definitivní zrušení chovu a případné pokračování, jsem se rozhodla, že to prostě nevzdám!!! Naopak, chystám se přikoupit ještě nějaká zvířata, nenechám se srazit na kolena. Život jde dál.

Mosi s Kristýnou bydlí zatím v přístavku u domu - mám strach ho dát nahoru k ostatním. 

7.1. Včera se okozlila i odchovanka z mého chovu Klárka (kozička z trojčat od Káči nar. 07). Porodila krásného tříkrálového kozlíka také linie Baron. Všechny letošní kozičky se projevily jako horší mámy, i když kromě Jitky se to těmhle dvěma nakonec rozleželo a vzorně se starají.

5.1. Kristýna porodila velikého krásného kozlíka, váží něco přes 4 kg a je v pořádku. Kristýna si zřejmě zpočátku myslela, že je to nějaký vetřelec a nechtěla se k němu ani přiblížit, teď už ale kojí a stará se o kůzlátko. Fotky přidám večer. Bude se jmenovat Mosi - prvorozený.

  

Už 4. den kulhá kozel, tak snad to není nic vážného, po důkladné  rohlídce jsem nezjistila žádnou zlomeninu, zranění ani žádný problém na paznehtu, tak snad to bude v pořádku. šílenec si zřejmě špatně šlápl, jak vyváděl, když se prskala Zuzana.

2.1.09 Tak Kristýnku už jsem si odvedla do stáje do baráku, abych ji měla pod kontrolou. Snad bude vše OK!!! Jinak mě teda dost mate Zuzanice, která se včera prskala  . Má to nějaký pomotaný, 10 dní po zmetání mi to za prvé přijde brzy a za druhé by přece měla být březí. Jsem z ní trochu mimo. No uvidíme uvidíme. Když tak se za 3 týdny vypravíme k ženichovi. Potvora jedna pelešivá. Zřejmě budu muset prodat mazlíka Nandi - mám už zájemce na kozičky a Nubia zemřela. Ale budou další kůzlata.

30.12. Koukám, že si na mě tam nahoře pořádně zasedli. Dneska jsem ve stáji našla mrtvou Nubii - kozička průzkumnice zřejmě našla skulinku, utekla z kotce a strčila hlavu do mezery u dvířek.  Našla jsem ji se zlomeným vazem. Myslím, že do třetice by to už mohlo stačit - ještě něco podobného a k velké manželovo radosti asi s chovem skončím.

Jediná lepší zpráva je včerejší informace na veterině - Zuzana je zřejmě stále březí a potratila jen o 6 týdnů mladší plod, který počala po příjezdu Garaie. Tak doufejme, že se to povede!!! Držte mi prosím palce!!! Budu to potřebovat, mám šílený strach z každého dalšího očekávaného porodu.    Dneska beru Zuzku s Kristýnou domů do přístavku kvůli mrazům.

Kdyby se našel vážný zájemce o Jitku, zřejmě ji prodám. Nějak jí to nemůžu odpustit.

28.12. Bohužel se mé nejhorší obavy vyplnily a holčičky to nezvládly - bez mleziva a prakticky bez maminky. I přes napájení z lahve (glukóza + Sanolac, vitamín ADE) jedna uhynula už v noci a druhá zemřela před chviličkou na chodbě. Snažila jsem se je ještě oživit, ale marně.  Doufám jen, že Kristýna se s tím popasuje líp, to by mě už asi zabilo. Ach jo, přesně tohle jsou chvilky, kdy bych se na to nejradši vykašlala.

27.12. 21:00 Jitka porodila krásná dvojčátka - opět dvě kozičky. Zatím se k nim moc nemá - tu slabší (druhé foto) mám doma u topení a dostala z flašky, druhá je u mámy, ale nemá snahu pít. Navíc má Jitka nějaké divné mlezivo - hrozně husté, jde sotva oddojit. To jsem ještě neviděla. Tak nevím. Uvidíme, jak se vzpamatuje z porodu.

  

27.12. K mému velkému zklamání mi bez zjevné příčiny zmetala Zuzana - vypadala březí z července, ale kůzlátko bylo spíše z připuštění v září. Zmetek byl odeslán na SVÚ Praha kvůli zjištění příčiny. Mám ale dojem, že v ní snad něco zůstalo - má pořád březí břicho a nalévá. Studovala jsem odbornou literaturu a našla jsem nějaké zmínky o přeobřeznutí. Máte s tím někdo zkušenosti? Dejte prosím vědět buď do Diskuse nebo na email. Moc děkuji.

Kůzlata nepřibývají zrovna podle mých představ, ale vypadají dobře, tak uvidíme. Nandi se krmí z flašky a Nubia pije od mámy. Z Nandi se stal doslova pejsek - pořád ji mám za zadkem a jen si přidřepnu, už ji mám na klíně.  

20.12. Naházela jsem do albíček nové fotky - všichni členové stáda, mají pár nových fotek a ještě budu zítra pokračovat.

18.12. Tak se zřejmě Nairobi rozdojila - holky moc nechtěj pít. Nandi se sice přiřítí jak mě vidí s flaškou, okusuje mi nohavice, ale z lahve jen párkrát potáhne a odejde - vypije tak 200 ml za den, jen pro chuť. Obě ale vypadají napité, začaly už taky baštit šrot (asi zajedu pro ČOT) a nastrouhanou mrkvičku taky zkouší.

13.12. Nandi se slušně rozjela a za dva dny přibrala půl kila - má už 4,4 kg. S Nubií je to malinko horší, ale také už roste líp.

 Nandi

 Nubia

 

10.12. Tak jak jsem předpovídala, nemá Nairobi moc mlíčka pro kůzlátka. V poledne a večer je přikrmuji umělým lékem Sanolac Rot. Nandi pije z láhve celkem dobře, horší je to s Nubií, té umělá výživa moc nejede. Na Nandi je přikrmování znát - je trochu tlustší než ségra, ale přírůstky stejně nejsou žádná sláva. Snad začnou za chvilku dlabat i pevné krmení a porostou líp.

5.12. Včera jsem holčičky s maminou převedla (teda holky spíš přenesla  ) nahoru do chléva k ostatním. Seznámení se stádem proběhlo absolutně v pohodě, bez sebemenších problémů a holky už dneska vesele poskakují po velkém kotci. Ostatní je tolerují a žádná z děvčat se neprojevuje agresivně. Jen Nairobi zase ovládá celý 2metrový žlab a nikoho nechce pustit ke krmení, můra  . Jitka se připravuje na porod, tak jsem zvědavá, který termín nakonec bude ten správný.

Nandi má nějaké zanícené očičko - nejspíš si tam píchla seno nebo něco, doufám, že se to brzy spraví, mažeme Framykoinem.

  

1.12. Včera jsem vypustila miminka na chvilku na sluníčko, bylo to jak na jaře. Nandi už je úplně v pořádku, hopsali tam jako blázni. Ulevilo se mi. Jinak, Nubia bude k mání (někdy ke konci března), kdyby jste měl někdo zájem - volejte a domluvíme se.

    

28.11. Dneska jsem musela oddělit od stáda kozla - začal mi z neznámých důvodů napadat březí kozeny (nevím jestli nějak tuší, že není otcem  nebo co). Moc se mu v samostatném kotečku nelíbí, tak snad ho ráno nebudu nahánět po chlévě. Na druhou stranu jsem stejně měla v úmyslu ho separovat, aby si v klidu sežral svoji dávku. Jinak jsme od Anety a Miloše z Ploužnice dostali mrkvičku a pytel Corn Flakes, tak si holky teď debužírujou.   

Jinak Nandi kromě tech nožiček vypadá v cajku, pravá nožička je lepší, na levou jsem jí vymyslela dlahu z úhelníku a elastického obvazu. A zatím funguje - hlezno se nemůže propnout. Snad to pomůže.

28.11. 1:00 Tak malá Nandi se zdá se lepší, zvládá se už postavit, ale ještě nemá nožičky dost pevné, pije pěkně a momentálně se hřeje v bedýnce u radiátoru. V noci se půjdeme ještě napít od maminky a uvidím, jestli jí tam nechám do rána. Spíš mám strach.

27.11. MÁME KŮZLÁTKA!!!!  více v Kůzlátkách a fotečky jsou v albíčku

Dneska v poledne se narodila dlouho očekávaná kůzlátka od Nairobi (potvora mě nechala 12 dní čekat) - dvě krásné holčičky:

Nubia, váha 2,9 kg

 

a Nandi (afr. sladká) 2,8 kg

 

U Nandi se bohužel znovu objevila vada jako u loňských kůzlátek - dle slov veterinářů je tu ale šance, že se dá do kupy. Je doma v teple, rovnáme nožičky hezky pod tělíčko a chodíme se co 2 hodiny k mamince napít. Držte malé Nandi palečky!!! Já uvítám jakoukoli radu, jak kozičce pomoci!!! Díky moc.

 

Více fotek hodím večer do fotoalba!

25.11. Nairobi mě v sobotu naladila, že už konečně rodíme a ono stále nic. Celý den nežrala, polahávala, spadlo jí břicho, no zkrátka typické příznaky blížícího se porodu - a dneska? Koza je ještě stále celá. Jen doufám, že to neznamená nějaký průšvih!!!   Kůzlata se naštěstí stále vrtí.

Je skoro jisté, že Jituš si zřejmě poradila sama, když 9.7. prolezla ke kozlovi - už se jí řádně nalévá vemínko, tak jsem zvědavá. Kůzlata by se tím pádem měla narodit kolem 7. prosince.

20.11. Tak se opět po delší odmlce hlásím - doma byly nějaké problémy.

Dnes jsem konečně zavřela stádečko do chléva - pást není co, pořád prší a zima je za dveřma. Trochu zazlobil Garai, který se nenechal chytit a musel jít po silnici navolno.   Ale zvládli jsme to a už jsou holky v teple. Garai má naordinované pořádné rozmazlování, ať není takový plaša.

A NAIROBI? Bábina je od 12.11. doma v chlévě (mám ji přímo v domě, abych nelítala nahoru). Vemeno má ještě měkčí, ranec šílenej, ale kůzlata nikde (teda v bříšku jsou - kopali), tak čekám a čekám a ...

Už se začínají připravovat i Jitka s Kristýnou - mají termín zhruba za měsíc.

Jo! A obě němky se zase prskaly, bestie!!!   Berta 16.11. a Vicky dneska. Ty mě teda štvou!!!   

A Garai oslavil 10.11. první narozky!!! Všechno nejlepší!!!!!   

4.11. Kozeny si užívaj posledních hezkých dnů venku.

                                                     

1.11. Tak už tu máme listopad a zima se nezadržitelně blíží - FUJ.  Ke vší té práci jsem se musela pustit ještě do kydání loňského hnoje - selhala mi výpomoc, tak kydám po nocích. Bohužel jen s kolečkem - oběžný pás mi slíbil manžel spravit, ale opět máme doma dusno, takže škrabák stojí - škoda. Ale v pondělí to snad dodělám, ať je chlé připravený, kdyby se zhoršilo počasí.

Dnes přijely dvě krásné nevěsty - Princezna a Vilda. Tak se koukej snažit, Garai!!!       A na přezkoušení je tu zpátky Anýzka z Hrádku, ale zatím to vypadá, že se to v říjnu povedlo.

  

24.10. Teda jak jsem tak dneska pozorovala Nairobi, jsem mírně zděšená. Tak koza nešťastná je širší než delší!   Jen doufám, že tam nemá tři. Myslím, že bude mít co dělat i se dvěma mrňatama.

 

22.10. Nairobi dnes dostala i druhou dávku vitamínů a teď se děj vůle boží. Už se jí nalévá vemeno, tak doufám, že nebudou dřív.  

Také se mi po velkém koumání a stovkách pokusů povedlo vytvořit vlastní logo, docela se mi povedlo, co?!?

Pořád holkám přidávám po kouskách pastvu, ale už toho na pasení moc nejni, bude se muset přikrmovat.

Jo, a Garai si krásně zvyká, přijde už na zavolání, jen pohladit se ještě moc nenechá, ale to se časem podá.

16.10. Tak nevěsty se rozjely zase domů a ve stádě zavládl opět klid, ještě musím oddělit Burinu - je šílená. Přes zimu odrohujeme a bude pokoj. Jinak začnu uvažovat o prodeji.

Nairobi dostala první dávku Selevitu, nechci nic zanedbat, když půjde všechno tak jak má, tak se 15. listopadu narodí první letošní kůzlátka.

10.10. Dnes jsem stádečku přidala kus nové pastviny, tak šly domů všechny jak koule. Jen kozel ještě pořád zlobí se žrádlem a trochu zhubl, ale dnes už konečně sežral svou dávku obilí skoro celou.

      Kristýna s Jitkou, pořád s plnou tlamou

 Zuzana s kozlem

7.10. Mám tu pro kozla 3 nevěsty - dvě hnědé kozeny od kamarádky a jednu 50% burku. Zatím se prskala pouze hnědá Líza, zbytek děvčat si kozel připravuje.  

 

Berta dostala nádherný zvoneček na krk, tak snad si nebudou sousedi stěžovat.

2.10. Hledám pro kozla nové krásné africké jméno (Gizmo se jmenuje plemeník u kolegy v německu, tak aby se to nepletlo). Mám vybraná dvě:

Garai - klidný nebo Gethii - poutník a nejvíc se mi líbí Ghinjo, což ale znamená řezník  . Jestli máte chuť hlasujte na Návštěvní knize!!!

1.10. Dnes jsem musela přidat pastvinu, je zima, tráva neroste a začínám přikrmovat seno. Ach jo!!! Zima se nezadržitelně blíží - FUJ!

29.9. Tak teda holky německý mě pěkně vyšplouchly a počkaly si na novýho frajera (kozel je z jiného chovu a neznali se).  Dneska se prskala i Vicky, potvora.  A já doufala, že si z Německa přivezu ještě jednu linii.  Jinak zbytek vypadá, že je březí s Kryštofem - celé tři týdny ani prsknutí.  

22.9. Tak teda nový kozlík má na holky ale vliv - dneska se prskala Berta (druhá kandidátka, u které jsem doufala, že už je březí)  !!!!!!! To se nám to teda vede!!! Ostatní zatím v klidu.

Nějak nestíhám doplňovat fotky do alba - mám zase rodinné trable, budu se snažit, to co nejdříve dohnat.

Musela jsem oddělit Burinu - je zlá na nově příchozí, kdyby jste měl někdo zájem, tak ji prodám.

16.9. Dnes odjela Eliška do nového domova k panu Šedivému. A Zuzana, ta potvora se prskala - zrovna u ní to teda ale vůbec nepotřebuju!!!!!!   

Překonali jsme menší zdravotní problémy (hlavně u němek), objevil se nám průjem - ale dietka to vše spravila a jsme opět v pohodě. Němčoury jsme dnes s panem doktorem odčervili a nabrali krev. A hlavně za sebou máme 2. dávku očkování proti BT!!!

12.9. Noví členové stáda se  krásně začlenili.

Přidávám slíbenou fotku kozla (zbytek má na své záložce, album založím v nejbližší době), holky už také mají pár foteček.

 

10.9. Tak už jsou tady!!!    

Přijeli dvě německé kozenky - Berta a Vicky (na fotce níže), obě 100% a s nimi snad nejhezčí kozel, co jsem kdy viděla (a to nepřeháním) - linie Gonzo, 95,5%, nar. 10.11.07, na fotkách tedy takhle krásně nevypadal - fotka ještě z Německa:

 

Zítra ho hned vyfotím a hodím sem aktuální fotky. Ještě jsou všichni trochu vykulení, ale musí se nejdříve rozkoukat. Jsem s nimi moc moc spokojená.

6.9. Kryštof nás definitivně opustil a odjel na nové působiště k paní Benešové do Dražic. Se slzou v oku jsem se s mým velikým zlatíčkem rozloučila - tohle zvířátko se mi opravdu zapsalo do srdíčka a jen těžko jsem se s ním loučila      . Tak ať se máš u nových lidí co nejlépe, pápá Kryštofe!!! 

Jedinou útěchou je plánovaný příjezd tří nových zvířátek do stáda. Tady je malá ochutnávka - březí kozenka:

 

Přijedou už ve středu!!! Už se na ně móóóc těším!!!  

27.8. Tak zatím se žádná z děvčat nepřeběhla, takže by měly být všechny březí! Kozel se snažil!!!

25.8. Máme za sebou první dávku očkování proti BT, zároveň máme odebranou krev na státní zakázku. A holky bacha, bude se ještě odčervovat, už mám přichystaný Ivomec Super.

24.8. Kryštof už zase řádí doma, hned si oběhl pastvinu, zkontroloval spadaná jablíčka a už zase šéfuje.

16.8. Eliška bude ještě chvíli dostávat siroupek na trávení, jinak je opět v pohodě.

Takhle se holky cpou jablíčkama - fotečky od pana Bobka, našeho hodného souseda:                                              

                                                                                                                                                                               

                                                                   

                                                                                                                                                                                         

15.8. Eliška se nám nějak roznemohla z Kryštofova odjezdu - zřejmě ketóza. Naštěstí pan doktor Hruška opět nezklamal a přes počáteční obavy se Eliška opět dala do kupy. Nevím nevím jak rychle se dám do kupy já, až spatřím účet.                  

12.8. Tak nakonec odjel Kryštof za nevěstami na zhruba 10 dní. Ihned po očkování na BT by měl odfrčet.

7.8. Tak Kryštof ještě chvíli zůstane - nevěsty od pana Nekováře dorazí příští týden.

Dnes ale zcela neplánovaně odjel Themba. Tak ať se mu v novém domově daří!!!  

 

6.8. Kryštůfek našel novou majitelku, čekáme ještě na nevěsty z Proseče, když se nedohodneme, tak by mohl už příští týden odjet do jižních Čech. Bude se mi s ním hóóódně těžko loučit, už teď mi je ouzko.   Ale nic naplat, život jde dál, bude zase jiný plemeník.

Zítra se také jeden zájemce přijede podívat na Thembu, takže nás možná opustí oba dva chlapi.

1.8. Tak se nám holky pěkně začaly prskat - Zuzana, Jitka, Kristýna a Burina už jsou pravděpodobně připuštěné, čeká se na Nairobi a Elišku. Přijely dvě nevěsty, moje odchovanky, Klárka a Mary.

26.7. Jinak už jsou holky všechny pohromadě. Ke stádu jsem pustila i obě loňské kozičky. Tak se má kozel, co ohánět.

18.7. Zhruba za měsíc bude na prodej můj současný plemeník Kryštof. Cenu dohodnu se zájemcem po telefonu. Více info o kozlovi na jeho záložce.

 

14.7. Pomalu zvažuji, že pustím ke stádu i dvě kozičky (Kristýnku s Jitkou), obě už mají věk a stejně jsem už jak jednu tak druhou načapala u kozla v ohradě.

Opět hledám ideálního plemeníka (z letošních kozlíků) pro své stádečko za hranicemi. Už mám dva favority, tady je jeden na ukázku:

 

4.7. Dnes vyrazila do světa kozička Layla - odjela do nového krásného domova kousek od nás na farmu Vysoká u Chrastavy. Nová panička Bára se o ni určitě moc dobře postará. Tak hodně štěstíčka v novém domově.   Zuzanu ani nějak nevzrušovalo, že ji berou dítě - krkavčí matka!!!

Jo, a do Návštěvní knihy přibyla záložka s oblíbenými odkazy na různé užitečné stránky kolem koziček.

27.6. Tak mám zvážena kůzlátka - byl tu ing Konrád - takže Themba váží 20,5 kg a Layla 21 kg, oba mají tím pádem CPH ER  .  Zároveň mi pan Konrád oklasifikoval Kristýnku (ta měla CPH E, za exteriér získala ER, takže jí vyšla Ea  . Takže přes velké potíže na startu je z ní krásná kozička, která rozšíří mé stádečko společně s Jitkou, kterou jsme odročili s bonitací až na podzim (vzhledem k zdr. potížím je ještě trochu pohublá) a která nakonec zůstává v chovu.

Na prodej jsou tedy obě letošní kůzlata. Themba už má novou majitelku a Layla je zatím volná (bohužel u ní bude sníženo hodnocení za exteriér kvůli hnědé nožičce, může získat max. Eb).

26.6. Tak nám do nového domova odjela Esinka a Jitka už má také novou paničku (čekáme do podzima, připustíme a vypustíme do světa). Vypadá, že se holky pomalu začínají prskat a Kryštof si je poctivě testuje.

11.6. Tak si stádo vyměnilo pastvinu s omladinou (holky nestíhaj vypásat) a hned se všichni hromadně rozhodli, že zlikvidují pletivo    (přitom mají na drbání vrby  ). Vyřešila to až jedna řada lanka před pletivem - a máte po ptákách  .

4.6. Tak jsem z velké ohrady přehnala na menší ohradu v sousedovic zahradě - stromy třeste se!!!   Co šlo se oplotilo a jeden jsme obětovali. Holky jsou spokojené, kůzlata rostou jako z vody a Kryštof pěkně sílí. Kůzlátka už mají nové majitele a hned po vážení na 100 dnech se rozjedou do světa. Pořád se rozmýšlím, zda si nechat Jitku nebo Kristýnu. Je to těžké.

16.5. Dnes večer přidám do albíčka nějaké nové fotečky!!!

 Stejně ti ten foťák jednou sežeru!!!

15.5. Tak jsem trable překonala a jsem opět zde.

Holky dostaly novou krásnou velikou pastvinu, takže letos poprvé jsou všechny venku a stáj je prázdná. Je to nádherný pohled na to moje stádečko.

  

   

Zase mi marodí tentokrát Jitka, sice je selé stádo 13.3. odčervované, ale vypadá to na červíky. Cpu do ní Helmigal a Keto Phyton, ale nijak se to nelepší. Nevím nevím jak to dopadne. Ach jo!!!

27.4. Tak se mi podařilo získat novou pastvinu  , nakupuji lanka a izolátory, zatloukám kolíky, no zkrátka buduju oplocení a v týdnu se mi snad povede vyhnat!!! Mám radost. To budu holky čubrnět.

22.4. Tak je to asi jistý, že je Eliška jalová , asi jí zavraždím potvoru vyžranou!!!!! Šoupla jsem ji domů, dala k nim Kryštofa a uvidím, jestli z toho něco bude. To se to zase letos vede. 

Nairobi zkusím v červnu připustit znovu - nezhubla, kojit taky nebude, tak se dá pořádně do kupy a půjde ke kozlovi. Jinak budu letos bez kůzlat.

18.4. Změna serveru pro fotogalerii - http://picasaweb.google.com/Buracci , fotky stále ještě doplňuji, ale už jsou skoro všechny. Tak se skočte podívat!!!

16.4.Včera mi tu byl pan Dvořák pomoct s paznehtama, tak se teď holkám líp chodí. Většina ze stádečka už chodí přes den ven, zatím na kolíky - čeká se na ohradníkový zdroj. Nairobi chodí na noc, kůzlata s mamčama přes den a Eliška s dorostenkama tam zůstává i přes noc.

Eliška si zřejmě taky poradila sama a nevypadá, že by se chtěla kozlit v termínu - uvidíme za tři týdny. Ale vypadá, že březí je (za týden ji ale raději čeká ultrazvuk). To by mi ještě scházelo, aby byla potvora jalová.

11.4. Tak jsem přes veškerou snahu a péči (krmení stříkačkou, podání Selevitu, zahřívání na chodbě atd) o obě kůzlátka přišla.  Jsem z toho moc nešťastná, tolik jsem chtěla od Nairobi aspoň jednu holčičku.

 S maminou

 Kozlík

   Nádherná kozička

 

 

 

10.4. Dnes nečekaně porodila Nairobi. Narodila se dvě krásná kůzlátka (páreček), ale tím ty dobré zprávy končí.  Obě kůzlátka mají slabé zadní nožičky a sama se nepostaví, leží tam rozpláclá jak pavouci:

Snad se to zlepší, ale asi tam ráno půjdu spíše se strachem. Za celou dobu, co chovám kozenky, jsem se s něčím takovým nesetkala. Nakrmila jsem je stříkačkou i když se zdá, že se asi nějak ke struku dostala. Jména jim zatím dávat nebudu - budoucnost je dost nejistá.  Držte nám palečky, ať se to zlepší. Pěkně jsem to obrečela.   

5.4. Dneska dostala pinďata do kotce novou hračku - dva balíky slámy. A to vám bylo radosti. Aspoň mi hajzlíci nelezou po kozách. Ale řádily teda jako zběsilí.

  

1.4. Tak kozička od Burinky dostala jméno Esi (narozena v neděli). Včera jsem vzala ven Zuzanu s kůzlaty, tak až bude chvilka, hodím fotky do alba.

28.3. Aby jsem tu mohla mít hlavně povídání, tak jsem si zřídila ještě fotoalbíčko s fotečkama těch mých potvůrek, které se sem nevešly:

www.buracci.estranky.cz , tak nakoukněte!!! Zatím tvořím po nocích a hledám možná lepší server.

23.3. Tak jsem měla,v chlévě překvápko - ať počítám jak počítám najednou byla ta malá burčátka tři!!!   A ona si Burinka v noci klidně porodila a nebylo na ní na první pohled nic znát. Tak mám zase nový přírůstek - krásnou 75% kozičku.

   Tady jí Themba něco šeptá

Themba s Laylou se mají čile k světu a mají stále hlad.

Themba

  

Layla

  

 

22.3. Tak kůzlátka se mají čile k světu - už jsou s maminou opět ve společném kotci, se všemi seznámila a běhají jako o závod. Kozlík se nakonec jmenuje Themba - jako naděje na lepší zítřky.

 

Náš opozdilec Burina konečně pořádně nalila vemínko a jelikož neznám přesný termín připuštění, čekám kůzlátka už každým dnem.

19.3. - 2:45 - Konečně se po injekci Oxytocinu narodila kozička Layla (afr. Narozena v noci), váží 4,20 kg a má se čile k světu - Zuzce jsem musela pomoct, protože malá měla podloženou nožičku.

 

Porod nepokračoval, tak jsem ve tři odkráčela domů. Jenže ráno žádná změna, tak jsem se rozhodla jednat a v devět ráno se mi podařilo vytáhnout (naštěstí živého) kozlíka.  Byl tam zamotaný, že nebylo poznat, kde je hlava a kde zadek. Naštěstí jsou oba v pořádku, Zuzka dostane raději antibiotika a snad se vzpamatuje.

 

Hledám pro kozlíka jméno - pomozte mi vybrat ze tří možností:  

Bintu = krasavec
Themba = naděje
Odion = narozen z dvojčat

18.3. noc - Tak jsem trávila noc v chlévě u Zuzky - porod se rozběhl asi po půl jedenácté. Odešla plodová voda a pak byl dlouho klid.

17.3. 15:03 Právě jsem dorazila od stádečka - Zuzka je pořád celá, ale vemeno už má nalité, Měla trochu hlen a bříško už je spadlé dole, tak počítám večer už by se mohlo něco dít. Ona Zulu je hodně nevyzpytatelná - je schpná dlabat i mezi stahama. Hned jak se bude něco dít, dám vědět. Foťák je nabitej a já jak na trní.

16.3 Tak kůzlátka si dávají na čas, Zuzana už je jako dělová koule, ale zatím nic - vemínko už je nalité, zadek povolený a porád nic. Jsem už jak na trní.

   

13.3. Tak dnes, po velkých peripetiích se sháněním potřebných podkladů pro udělení vyjímky, odjel Pavlík na Moravu.  Snad s ním bude nový majitel spokojený a Pavlík mi neudělá ostudu. HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

Tak Zuzáně zatím nic, ale už se sotva valí, snad nebudou ty mrňata tři  !!! Ještě mě bude asi chvíli napínat. A já už se táááák těším!

11.3. Dnes se u nás zastavil ing. Konrád kvůli bonitaci kozlíků - takže Kryštof dostal vytouženou Elitu Rekord   a David Ea . Maximální spokojenost. Kozičky také vypadají dobře, ale mají ještě čas. Pavlík bude také oklasifikován až u nového majitele.

Zuzana už vypadá, že každou chvíli praskne - termín máme ve čtvrtek, ale tipuji to na víkend.

7.3. Tak právě odfrčel do nového domová náš nejmladší - Otíček.  Snad se mu bude v novém domově líbit a bude dělat novému pánovi jen samou radost! Tak hodně štěstí!!!  Tak už se mi kluci pomalu rozcházej do nových domovů.  

25.2. Dnes slaví Kryštof 1 rok - všechno nejlepší!!!!!!!! A ať získáme to ERko!!!

 

 

Jinak jsme s Pavlíkem cestovali znovu na odběr krve na katarální horečku a hned jak přijdou výsledky, tak Pavlík odjede do nového působiště.

Burina pravděpodobně na první připuštění nezůstala, takže na kůzlata se stále čeká. Zato Zuzka vypadá letos na tři  , snad se mé obavy nevyplní a budou jen dvě - ty bohatě stačí.  

27.1. Holky se mi pěkně kulatěj - hlavně Zuzka je zase jako koule a to i přesto, že jsou letos bez řepy. První kůzlátka by se měla narodit 21.2. Burině, tak už se těším.

Jinak jsem moc ráda, že to svoje stádečko mám - mám hrozné problémy doma s manželem, tak se k holkám chodím odreagovat a vyčistit si hlavu. Musím říct, že občas uvažuji, že chov zruším a někam se odstěhuji, ale asi bych holky pryč nedala a s nimi je to těžký někam zmizet. Snad bude líp.

16.1. Tak oba kozlíci na prodej mají hotové testy na BT, takže kdyby měl někdo zájem - jsou k dispozici. Teda vlastně jen David, Pavlík už je zamluvený.

7.1. Tak bohužel nedopadla výměna na Slovensko - pán už se neozval a navíc platí karanténa kvůli BT.

1.1.2008 Tak děvčata vypadají, že jsou všechny březí. Kozel už je ve svém kotci a ke stádu jsem pustila letošní kozičky. Je radost pozorovat tu moji rodinku (Zuzana a její dcery a vnučka). První kůzlátka čekáme v únoru. Našla jsem na netu nějaká africká jména, tak letos konečně budou kůzlata dostávat jména ze své domoviny, hurááááá!!!

Nádherně se vyvrbil Pavlík - je z něj kus kozla!!! I Otík začíná dohánět, co na začátku ztratil. Bohužel mi tu kluci zůstali viset - trápí nás ochranné pásmo kvůli Blue Tongue.

                                                     

17.11. Tohle je nový člen rodiny - je to pejsek bulteriéra nar. 12.9.07, jmenuje se Ashaki (afr. Krásný), je to pořádnej poděs, už se mnou chodí krmit a seznámil se s holkama, snad je nebude prohánět.

13.11. Tak se prskala i Niarobi. Nakonec je připuštěná Davidem - Kryštofovi se nějak nechtělo. Zuzana vypadá že je březí a hnědá kozička je připuštěná 7.11.. Zbývá už jen Eliška.

11.11. Tak nám přijel Martin na bílém koni. Kozlí stádečko jsem duchaplně " evakuovala" z pastvy už včera v noci (už byli malinko zapadaní sněhem). Chudák Eliška nocovala venku a ráno ani nebyla vidět, tak jsme hned ráno prchali za hustého sněžení také do teplé stáje. Holky okoukaly nový kotec a už jsou zabydlené.

5.11. Tak už se v kozlím stádečku pase Kryštof se 4 nevěstami - přidala jsem k němu ještě Burinku (ta už by ale měla být připuštěná od Davida), před týdnem dorazila hnědá kozička Líza (měla by se prskat ve středu) a předevčírem se k němu přestěhovala ze zahrady i Nairobi - ta by se měla prskat v pátek. Tak uvidíme, jak to Kryštof zvládne.

Do 14 dní přidám ještě Elišku a máme připustíno. Ta ale musí trochu přibrat - kůzlata jí dala řádně zabrat!

16.10. Tak se i naše lidská rodina rozrostla o jednoho člena - 6.10. se mi narodil syn Vojtíšek, měřil 51 cm a vážil 3,74 kg. Všichni jsme v pořádku a já už opět ve formě, připravená postarat se o to moje stádečko!                                        

Dnes se prskala Zuzana a po počátečních rozpacích to vypadá, že ji nakonec Kryštof připustil - uvidíme za 3 týdny, zda z toho něco bude. Musela jsem ale kozla vyhnat ven, aby mu do toho ostatní kozlové nekecaly - nechtělo se mu skákat.

6.9. Tak je to jisté - koncem září přijede nový plemeník Arno ze Slovenska, dnes jsem mluvila s majitelem. Výměnou za něj odjede David (koukej trénovat slovenštinu!!!).

Je to ten uprostřed.

5.9. Moc se nám toho momentálně neděje - většina stáda se pase venku (holky se začínají prskat a všechny téměř v jeden den - to byl koncert), jen kozlíci jsou doma. Pavlík opět trochu průjmoval, ale už je zase OK.

Takhle dlabou mrňata příkrm a Eliška hladově kouká!!!

A přece tu mám novinu: O víkendu jsme společně s taťkou a jeho přítelkyní Martinou trochu upravili stáj - vznikl jeden ohromný společný kotec, kde budou všechna děvčata pohromadě. Pouze na období kolem porodu bude matka od stáda na pár dní oddělena. Uvidíme, co na to holky!

20.8. Kůzlata rostou jako z vody, Pavlík se připojil ke kozlíkům ve stáji a je z nich pěkná trojka.

David roste úplně neuvěřitelně a i když to tak nevypadalo, bude z něj pořádný kus kozla.

 

 

 

 

 

 

 

Nairobi také svědčí pobyt venku, pěkně se zakulacuje a vypadá velmi spokojeně.

29.7. Už je dohodnutá ještě jedna posila pro mé stádečko - jedna hnědá kozička, která poslouží jako kojná pro kůzlata od Nairobi, která už vzhledem k věku má méně mléka. Po odkojení kůzlat se přesune do Janovic ke kamarádce Janě, která si bude kozičku dále dojit. Na zimu bude zase u nás.

23.7. Kůzlata od Zuzany mají dnes 100 dní - kozička váží 22 kg a kozlík 22,5 kg. U obou vyšel přírůstek 180 g a třída CPH ER. Je to zatím jen neoficiální - ing. Konrád by měl každým dnem přijet kůzlata zvážit. Je vůbec zázrak, že přes zdravotní problémy, které nás letos provázely (průjmy, motolice) jsme dosáhli na ER.

13.7. Onemocněla mi Eliška - zřejmě masivní invaze motolic, extrémní anémie, boule pod čelistí a totální nezájem o krmení. Ale díky MVDr Hruškovi a jeho kolegyním je Eliška opět v pořádku. Měla jsem strach o kůzlátka (Eliška totiž ztratila mléko), ale z láhve nechtěli, od jiné kozy také ne, tak dlabali travičku a ČOTku. Ale naštěstí se Elišce mlíčko zase vrátilo a všechno je OK!!!

6.7. Mé stádo opustila koza Káča. Snad s ní noví majitelé budou spokojeni.

1.7. Tak dorazila Nairobi, jako správná dáma se zapojila do stáda zcela bez problémů - holky ji jako nejstarší plně respektujou a téměř okamžitě zavládl klid. Narozdíl od Káči, která mi po vypuštění málem vyvraždila celé stádo včetně kůzlat.

29.6. Tak je rozhodnuto!!! Příští týden moje stádečko opouští Kačena a v neděli si přivezu už starší kozu (babičku) Nairobi od p. Šedivého. Nairobi je pro mě přínosem hlavně kvůli genetice - koluje jí v žilách africká krev. Využiju ji ještě na jedny nebo dvoje kůzlata a pak si bude užívat zasloužený důchod.

15.6. Tak mám kozlíka doma. Je to frajer. Budu mu říkat Kryštof. Doufám, že mi z něj vyroste pořádný plemeník.

A takhle si užívala letošní mrňata s mámou Eliškou poprvé venku (Otík a Kristýnka)

  

 

 

 

 

13.6. Tak v pátek frčím do Chorušic pro nového kozlíka linie Baron, už aby byl pátek!!!!

3.6. Tak jsem se dočkala - Eliška dnes v 10 hodin večer porodila dvojčata - první se narodil kozlík Otík (trochu jsem se lekla, aby nebyli dva kluci) 3,7 kg a hned po něm kozička Kristýnka 3,3 kg. Dali Elišce zabrat, ale všichni jsou v pořádku.

30.5. Zítra má Eliška konečně termín kozlení, ale vypadá to, že si to holka maličko protáhne. Zatím se moc nechystá. Už se hróóózně těším!!!

17.5. Hurá!!! Na obzoru je konečně chlapská posila pro můj chov. V nejbližších dnech či týdnech by měl přijet kozlík linie Baron. Výměnou za něj odejde Kristýnka. Mám na výběr ze dvou kozlíků - tak je zajedu omrknout. Konečně se holky dočkaj!!!

11.5. Dnes tu byl na kontrole Ing. Konrád ze svazu - kůzlata se mu velice líbila! Rýsuje se mi možná výměna kozlíka linie Baron za kozičku z trojčat nebo za malého Banda. Ing. Konrád velmi chválil dvojčata od Zuzany, prý jsou obě velmi nadějná. Všechna trojčata mají CPH Elita.

4.5. Dnes jsem si kontrolně vážila dvojčátka - kozlík 10,2 kg a kozička 9 kg, oba vypadají moc dobře.

3.5. Blíží se termín odstavu trojčátek. Podle přírůstků si všechna kůzlata vysloužila CPH Elita (zatím). Dvě z nich jsou na prodej.

Dvojčata po Zuzaně krásně rostou - kozlík je opravdu nádherný a bude k mání! Přírůstky po 1. deseti dnech kolem 300 g, jen na mléce.

14.4. Máme tu nové přírůstky - dvojčátka Jitku a Pavlíka . Více v Kůzlátkách. Dnes odjela obě jehňátka do nového domova. Jimmy se rozhodl, že nás tedy bude brát jako svou smečku a začíná z něj být miláček.

11.4. Dnes nám přibyl nový obyvatel a pomocník - 1,5 roční pes Border kolie, jmenuje se Jimmy a je z trojského útulku. Zatím je ze všeho vystrašený a trochu mě zlobí (vrčí), ale věřím, že se srovná a bude mi se zvířaty časem pomáhat. 

10.4. V pátek se Boženka vrátila i s kůzlátky zpátky domů. Tak jsem trochu proházela kotce, aby mohla Zuzana v klidu porodit. Ve čtvrtek by se měla narodit další kůzlátka.

29.3. V neděli jsem tu měla pana Dvořáka (SCHOK) kvůli bonitaci Kryštofa - dostal Eb. Taky jsem v Pěnčíně viděla mého odchovance Bandita - je z něj pořádnej frajer a všichni jsou s ním moc spokojeni. 

Jinak Zuzana už se připravuje na porod, takže je potřeba připravit porodní kotec a přesunout z něj trojčátka, musím přizpůsobit některý kotec, aby neutíkala. Bohužel se mi Boženka s Burinou už nějak nesnesou, takže mám zabrané všechny 3 porodní.

11.3. V nejbližší době nás opustí Kryštof, který poputuje na dalekou cestu do Svitav k nové majitelce. Čekám už jen na oklasifikování a může frčet.

4.3. A další mimina! Božence se v noci narodili dva hnědí kozlíci.

2.3. Další přírůstky!!! Burinka porodila 2 krásné kozičky, i když je burák jen jejich děda (Matěj), docela se to u nich projevilo - obě jsou sice hnědé, ale jedna má obě uši dolů a druhá jedno. Jsou krásné. Pojmenovala jsem je obě od A, protože je to Burinky první vrh - Andulka a Amálka.

24.2. Dnes odjel k Rumburku jeden z kozlíků - Kvido, přeju hodně štěstí a ať se mu v novém domově líbí. Novému majiteli přeji jen samé radosti s novým přírůstkem!!!

5.2. Nás opustila Járinka - nožička se jí zahojila, a tak byla prodána do dobrých rukou. Vzhledem k 2 narozeným holčičkám, které pravděpodobně obě zůstanou, by pro ni nebylo místo.

31.1. Narodila se krásná trojčátka!!! Více viz. Kůzlátka

29.1. Dneska mi přibylo 5 nových obyvatel - 1 beran, 2 bahnice a 2 kouzelná jehňátka Romanovské ovce. Pochází z útulku. Zdrží se u mě jen do první zelené travičky a pak odjedou k taťkovi na zahradu.

 

Zatím je ostříhám, vykrmím , udělám pedikůru atd. Přijedou zase na zimu - mají tu u mě takový zimní byt. Tak vítejte a ať se vám u mě líbí, ovečky!!!

25.1. Eliška pořád nic, tak doufám, že se konečně dočkám kůzlátek.

19.1. Uff!!! TAk nám stáj přežila ten včerejší vítr bez větších škod (kupodivu). Ulítl jen jeden plech, což je úspěch. Mohlo to být horší. Začínám hlídat Elišku - snad se potvora znovu nepřeběhne - držte všichni palce!!! Zatím dobrý.

Jinak nastávající mamina Káča už má pořádně nalito a termín porodu už se blíží. Snad se nerozhodla dát znovu trojčata - dvě stačí Káčo!!!

8. ledna si naše nejmenší kozička Járinka zlomila nohu, uvidíme jestli to sádra spraví - držte palce. 

1. ledna Tak jsme s Eliškou na Nový rok znovu ujížděly ke kozlovi do Proseče. S mírnými obavami čekám, zda už nám konečně zabřezne, potvora.

 

 

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek