Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Kůzlátka

2008/2009

Tak tuhle kapitolu bych letos nejradši vypustila!!!

1. odchov

Fotečky na:  http://picasaweb.google.com/Buracci/KZlata2008Nairobi#

Nairobi - dvojčátka nar. 27.11.08 půl hodinky po poledni, po Kryštofovi. Jsou to dvě kozičky - první se narodila Nubia a hned za ní vykoukla na svět Nandi (afr. sladká). Mladší kozička má trochu problémy s hlezeními klouby, ale mělo by se to zlepšit.

  

Bohužel obě kozičky uhynuly ve věku 6 týdnů - zlomený vaz, zřejmě cizí zavinění.

2. odchov 

Jitka - 27.12. porodila Jituš dvojčátka - dvě krásné kozičky. A tím nám idylka končí - kůzlátka byla maličká a slaboučká (2,8 kg) a co bylo nejhorší, Jitka je absolutně vůbec nepřijala (neolízala je, nedala jim pít, vůbec si jich nevšímala). Obě kozičky přes veškerou mou péči druhý den po porodu uhynuly - zřejmě hypotermie, nedostatek mleziva.  

   

 

3. odchov

Kristýna - 5.1.09 porodila Krista krásného velkého kozlíka, linie Baron, 100%. Váží kolem 4 kg. Zpočátku to vypadalo na další drama, ale přes noc se to Kristýně srovnalo v hlavě a ráno už vzorně kojila.

2008

1. odchov

Dvojčátka od Zuzany nar. 19.3.08 po kozlovi Kryštof linie Baron.

 

Tohle jsou první kůzlata, co jsou celé dny venku bez jakéhokoliv příkrmu - jsem zvědavá na přírůstky na 100 dnech. Doma to nebyla žádná sláva a teď by bylo složité je nahánět po louce, tak se nechám překvapit. Vypadají ale moc dobře, tak uvidíme.

Fotky jsou na fotogalerii.

Tak oba mrňousové si nakonec vysloužili CPH ER - kozlík měl 20,5 kg a kozička 21 kg. Obě kůzlátka jsou již prodaná.

 

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek