Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Základní stádo

Dnes moje základní burské stádo čítá 6 kusů dospělých koz (Zuzana, Nairobi, Jitka, Kristýna, Berta a Vicky) a plemenného kozla linie Gonzo Garaie.                           

                                       

Zuzana (vpr.) s rodinkou - dcery Eliška a Jitka a vnučka Kristýna a další kůzlátka na cestě

V létě 2008 jsem navázala kontakt s chovateli v SRN a v září se povedlo nějaká zvířata dovézt - plemenný kozel a dvě kozy. V plánu byl i dovoz inseminačních dávek, ale nakonec do toho přišli existenční potíže na německé straně, snad se povede s inseminační stanicí, které hrozil zánik, znovu navázat kontakt a nakonec nějaké to semeno dovézt. V současnosti se naskytla možnost dovozu semene z Holandska, tak uvidíme.

Další členkou stáda je 50% kříženka Burinka, kterou chovám hlavně kvůli mléku nebo jako kojnou v případě trojčat. Je dcerou mého prvního kozla Matěje. Burinka 2.3.07 porodila dvojčátka - 2 kozičky, v roce 2008 to byla kozička Esi.

   

Meine Tiere

Heute zählt meine Herde 6 Burenziegen und einem Jungbock Garai. In Zukunft rechne ich mit der Verbreitung auf vorläufig auf 10 Muttern und einen Bock. 

In der Vergangenheit habe ich mit deutschen Züchtern Kontakt aufegnommen, also hoffe ich dass es irgendwann mit einem Import klappen wird. Geplant war auch ein Import von Bocksperma, aber es hat leider nicht geklappt - die Bockstation wurde geschlossen. Ich hoffe, dass es wieder geöffnet wird und es mit dem Sperma klappen wird. Es gibt noch eine Möglichkeit aus Holland Sperma zu importieren. Ich werde sehen, wie es ausfallen wird.

Die letzte in meiner Herde ist eine 50% Burenziege, die nur für Produktion von Mastlämmern dient.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek