Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Prodaná zvířata

Prodaná zvířata...

Zuzana...

fotečky: http://picasaweb.google.com/Buracci/Zuzana

Zuzana je mojí prbní papírovou burandou. Její číslo je 00107/167, narodila se 19.1.2003 v chovu pana Šedivého ze Žďáru u Mn. Hradiště, krevní podíl 91,2%. Od plánu vytvořit stádečko ze Zuzaniných potomků jsem ustoupila - Zuzana v současné době nesplňuje mé požadavky, hlavně co se týče exteriéru.

Dala mi již 8 kůzlat. První vrh v roce 2005 byla dvojčata Eliška a Bandito po Bandovi. Kůzlata vyšla obě v třídě ER. Eliška zůstala ve stádě a Bandito připouští v Pěnčíně u manželů Pulíčkových. Jsou s ním spokojeni.

Druhý vrh v dubnu 2006 byla znovu dvojčata, tentokrát  po Elmarovi (l. Blücher) dovezeném z Německa, k mému velkému zklamání ale dva kozlíci - Kryštof a Kvido. Kvido působil v užitkovém chovu u Rumburka, bohužel ale v dubnu uhynul a Kryštof (Eb) také v červnu odjel působit na užitkové stádo do České Kamenice.

V loňském roce jsem se vrátila znovu k osvědčenému Bandovi, 14.4.07 v 5 hodin odpoledne se narodila krásná dvojčátka, Band nezklamal. Je to páreček, který jsem si přála. Obě kůzlata získala CPH ER, kozička Jitka zůstává v chovu, kozlík odjel v březnu 08 na Moravu k čistokrevným burským slečnám.

Letos jsem Zuzku připustila kozlem linie Baron Kryštofem. Kůzlata se narodila 19.3.08, byla jsem u porodu a tak jsme menší potíže spolu zvládly. Narodila se dvojčata - kozička Layla (narozena v noci) a kozlík Themba (naděje). Kozlík už je zamluvený a Layla je nyní na Farmě Vysoká u Chrastavy

.  

Letos je Zuzana opět připuštěná Kryštofem (letos jsme spěchali, aby mohl kozel odcestovat), proběhlo to 31.7.08 - co jsem vypozorovala.

A Zuzana mě vyšplouchla! Poprvé za život se přeběhla a zrovna, když se to hodí nejméně!!! Tak si Gizmo aspoň splnil povinnost.  Bohužel Zuzana 23.12. zmetala - zřejmě důsledek očkování proti BT. Od té doby mám se Zuzanou veliké problémy - přebíhání, krvácení, protahovaná říje ..., v současné době se léčí antibiotiky a uvidíme.

                                 

  

Zuzana...

Wie ich schon erwähnt habe ist sie die Gründerin meiner Zucht. Ihre Nummer ist CZ 00107/167, sie ist am 19.1.2003 in der Zucht von Herrn Šedivý (der erste und beste Burenzüchter bei uns) geboren. Jetzt ist sie zum dritten Mal tragend. Sie gab mir schon 4 Kitzen. Den ersten Wurf im Jahr 2005, es waren Zwillinge Eliška und Bandito nach dem aus Deutschland importierten Band. 

Der zweite Wurf im April 2006 waren wieder Zwillinge nach dem deutschen Elmar (L. Blücher), zu meiner grossen Enttäuschung waren es aber zwei Jungs - Kryštof und Kvido. Beide sind jetzt zum Verkauf.

Am 14.4. hat Zuzana zwei wunderschöne Kitzen geboren - ein Mädel und ein Böckchen. Die beiden sind TOP. Man sieht schon die tolle Bemuskelung. Also der Band hat uns nicht verzweifwelt.

Mein Ziel ist, eine Herde von Zuzanas Familie zu machen - das heisst von den Töchtern und Enkelinen.

 

Jitka...

Fotečky: http://picasaweb.google.com/Buracci/Jitka

 

 Na 3 měsících

Jitka má číslo 4143-957, narodila se 14.4.2007 Zuzaně po kozlovi Band. Pochází z dvojčat. Na 100 dnech si Kristýna vysloužila CPH třídu Elita Rekord, přírůstek byl 180 g. Uvidíme, jak pěkně poroste. Zatím s ní ale do chovu počítám na 100%.

Letos na jaře měla Jitka nějaké zdravotní problémy a hodně zhubla, takže máme bonitaci odloženou na podzim.

Vypadá to, že i Jitka už je v očekávání - říje proběhla koncem července a kozel se kolem ní jen točil.

Jitka svá první kůzlata porodila přesně na termín 27.12.. Byla to krásná dvojčátka - dvě kozičky, vážily ale jen 2,10 kg. Bohužel je Jituš nějak moc nepřijala a slaboučká kůzlátka druhý den uhynula.

 

 

Jitka pěkně roste a pomalu se z ní stává krásná mladá kozička:

 

 

Eliška...  

fotečky: http://picasaweb.google.com/Buracci/EliKa

 Eliška je NA PRODEJ!!!

                                                         

Druhou dámou v chovu je dcera Zuzany Eliška, 100%, číslo 2520/957. Narodila se 12.5.2005 Zuzaně po kozlovi linie Band. Vyrostla z ní krásná koza a právem získala třídu ER. 

Eliška je zatím nejlepší kozou ve stádě, co se původu i exteriéru týče, je to mohutná, rámcová koza s velmi krásnou hlavou a bezvadným osvalením.

3.6. 07 Eliška porodila krásná dvojčátka - páreček. 13.7.  mi ale nahnala pořádnou hrůzu - někde jsme "získali" motolice a Eliška měla hodně namále, aby se z toho dostala. Ale zvládli jsme včas dojet k veterináři a už je zase v nejlepším pořádku!!! I mlíčko pro kůzlátka se jí vrátilo. Bohužel ne na dlouho! Zažila jsem velké zklamání - Eliška přes veškerou snahu mléko definitivně ztratila a kůzlata zůstala bez něj (snažila jsem se je dát pod hnědou kozu, ale asi jsou to rasisti, ani se necucli). Nakonec se je jakž takž povedlo odchovat.

 Eliška s dcerou Kristýnou - leden 2008

Letos mi zase dělá starosti, zda zůstala březí. Začínám na ni být malinko naštvaná. Tak je to 100% - Eliška mě letos nechala na holičkách a kůzlátka nebudou.

Eliška je buď opět pořádně nažraná nebo je březí někdy z května či června - nějak podezřele se kulatí a zatím jsem nepozorovala říji. 

 

100% kozlík linie Baron od Zuzany - Themba - CPH ER, váha na 100 dnech 20,5 kg:

 

 Po průtrži mračen - zmoklá slepice :-)

  10 dní

 KUK, mám nové naušnice!!! 3 týdny

 

Pavlík - 100% kozlík linie Band nar. 14.4.07 z dvojčat, CPH ER. Ten je ihned k odběru. Cena 6000,-. Tak Pavlík už je zamluvený a měl by odjet po vyšetření na BT na Moravu.

Odjel 13.3.08 do Úherčic u Břeclavi k panu Mlaskačovi.

 

 

 

 

Otík - kozlík linie Bilbo nar. 3.6.07 z dvojčat od Elišky, CPH E. Cena 5000,-. Je to velký mazel, zvyklý na kontakt s lidmi. Tak Otík už také našel nového pána a příští týden se s ním rozloučím. Tak Otík odjel 7.3.08 do Jiříkova u Rumburka. HODNĚ ŠTĚSTÍ Otíkovi i novému majiteli!!!

 

Káča...

Káča byla prodaná do Zaječova na Farmu pod Beranem.

Třetí v pořadí je Káča, č. 00389-349. Kačka k nám přijela 3.9.2006 z Proseče od pana Nekováře. Narodila se 11.2.2003 po otci Rebel. Je to dost panovačná dáma, tak dává mým původním slečinkám trochu do těla.

Kačku jsem pořídila zatím do počtu, o jejím dalším pobytu ve stádě rozhodne letošní vrh, co se povahy týče, zatím o jejím setrvání váhám, ale uvidíme. Koza je i typově trochu jiná, než moje dvě původní dámy - osvalení je slabší a tělo dost dlouhé. No uvidíme.

31.1. v noci se Káče narodila krásná trojčátka - 2 kozičky a kozlík. No, Káčo, teď jsi mi trochu zamotala hlavu. Asi si tě po takovéhle nadílce budu muset nechat.

4.5. Dnes jsem se rozhodla, že na 90% Kačenu prodám. Dává sice nádherná kůzlata, ale rýsuje se mi nákup nové posily a vzhledem k omezené kapacitě musím jedno zvíře prodat. Káča byla 1.5. znovu připuštěna 100% Bandem (u p. Šedivého). Bohužel koza zůstala jalová.

 

Káča...

Die dritte Ziege ist Káča 91,4% Burenanteil, Nr. 00389-349. Kačka kam zu mir am 3.9.2006 aus Proseče von dem Herrn Nekovář. Sie ist am 11.2.2003 nach dem Rebel geboren. Sie ist eine sehr strenge Chefin geworden und meine zwei Damen habe mit ihr zu tun.

Kačka habe ich vorerst nur als Aushilfe für die Herdevergrösserung gekauft, von ihrem weiteren Bleiben wird diesjähriger Wurf entscheiden.  Was den Charakter betrifft, zweifele ich schon jetzt daran, aber ich werde sehen. Sie ist auch was das Aussehen betrifft ein bisschen anders als meine zwei Ziegen - die Bemuskelung ist viel schwacher und das Körper kommt mir zu lang vor. Tja ich werde sehen, wie es mit ihr wird.

Am 31.1. hat Káča Drillinge auf die Welt gebracht - zwei Mädels und einen Böckchen. Nach diesem Geschenk denke ich langsam darüber nach, dass die Káča doch in meiner Herde bleibt. Erst muss sie sich aber mit den anderen versöhnen

 

Eliška...

Die zweite Dame in meiner Zucht ist die Eliška, sie hat 95,6% Burenanteil, ihre Nummer ist CZ 02520/957. Sie ist am 12.5.2005. Es ist aus ihr eine wunderschöne Ziege aufgewachsen und sie hat auch verdienterweise die ER gewonnen. Zur Zeit ist Eliška hoffentlich endlich tragend, das letztemal war sie am 1.1.07 besamt und seit dem keine Brunst. Ich hoffe dass ich von ihr die Kitzen abwarte. Sie wurde mit dem Bilbo (AUS) besamt.

Eliška ist meine beste Ziege, was die Abstammung sowie auch Exterieur betrifft. Es ist eine grosse, rahmige Ziege mit sehr schönem Kopf und toller Bemuskelung.

Es sieht so aus, dass meine Eliška endlich trächtig ist!!! Der Geburtstermin ist am 31.5.07, ich kann es nicht abwarten.

Am 3.6. hat Eliška Zwillinge geboren - ein Pärchen.

Diesjahr hatte ich aber Pech mit dem Aufzucht von Eliška - sie erkrankte an Parasiten und hat die Milch verloren, die kleinen Kitzen sind leider bisschen kleiner geblieben (die Armen waren von 3 Wochen Alter ohne Milch oder hatten zu wenig).

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek