Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Nairobi

Nairobi ... naše bábina

fotečky: http://picasaweb.google.com/Buracci/Nairobi

Kozu jsem přikoupila od p. Šedivého 1.7.2007. Nairobi je starší dáma narozená 1.10.1999, její číslo je 03167/927, pochází z chovu p. Egona Schmitta z Rheinbachu v SRN, její rodiče pochází z Afriky odkud byli dovezeni jako embrya. Koza je pro mě právě díky tomuto faktu i přes svůj vyšší věk velmi cenná. Snad se podaří od ní odchovat nějakou tu kozičku, která by posílila můj chov.

S Nairobi počítám tak na dva vrhy a poté ji dopřeji zasloužený důchod. 

Nairobi se krásně zabydlela, zařadila se do stáda a už se těším na kůzlátka, kojná už je na radu pana Šedivého také ve stádě. A přírůstky čekáme v první polovině dubna, už je pěkně kulatá!

 Březen 08 - 3 týdny před porodem

Tak bohužel ani Nairobi mi letos žádnou pokračovatelku do chovu nezanechala - dvojčátka linie Bilbo (páreček) uhynula druhý den po porodu.    

 

Snad bude letos líp a dočkáme se kůzlátek. Zatím se neříjila, ale stejně jako u Elišky je zde možnost, že je již březí.

Pokud bábina nehraje divadýlko, tak by se kůzlata měla narodit 15.11.

A konečně dobrá zpráva!!! Nairobi porodila 27.11. dvojčátka - a hned dvě kozičky. Přes počáteční problémy jsou obě v pořádku a rostou jako z vody.  

  

Bohužel obě kozičky ve věku 6 týdnů uhynuly, zřejmě v důsledku cizího zavinění. Lidi jsou hold svině!!!

6.3. se po příjezdu nového frajera Nairobi krásně prskala, tak to vypadá, že budeme rodit v srpnu venku!!!

Nairobi porodila koncem července dvě slaboulinká kůzlátka - 2 kluky, oba ale vzhledem k faktu, že se narodili o 6 neděl dříve, krátce po porodu zemřeli. Nairobi musela být 3 dny na to bohužel utracena. Nezvládla březost a porod.

Nairobi...

Diese Ziege habe ich am 1.7.07 von Herrn Šedivý zugekauft.Kozu jsem přikoupila od p. Šedivého 1.7.2007. Nairobi ist eine ältere Dame, geb. am 1.10.99, Ihre Nummer ist 03167/927, sie stammt aus der Zucht von Herrn Egon Schmitt aus Rheinbach in BRD, ihre Elten stammen noch aus Afrika (ET). Sie ist für mich, trotz ihres Alters sehr wertvoll. Ich hoffe, dass ich von ihr noch einige kleine Mädels auszüchten kann, die meinen Zucht stärken werden.

Nairobi hat sich sehr gut in die Herde eingelebt (ohne Probleme) und eine braune Ziege als Aushilfe (Nairobi hat nicht mehr so viel Milch) ist auch schon bestellt.

Die Nairobi hat schön zugenohmen und nächste Woche werde ich sie zum Bock geben.

TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek